obchod@rajch.cz +420 606 313 602

Vítejte na stránkách RAJCH spol. s r.o.

Naše firma byla založena v roce 1991 Ing. Zdeňkem Rajchem jako rodinný podnik. Podnětem ke vzniku byly nové možnosti a dlouholeté zkušenosti v oboru průmyslové vzduchotechniky. Předmětem činnosti je řešení průmyslového a technologického odsávání v širokém spektru oborů - strojírenském, metalurgickém, slévárenském, gumárenském atd. Řešíme jednoduché aplikace - odsávání suchého prachu od svařování a broušení, olejovou mlhu a emulze při procesech obrábění, přes náročnější aplikace - vyšší teploty, mokrý a lepivý prach, výbušné (Ex) prostředí) až po speciální aplikace vyvíjené přímo pro specifický výrobní proces.

 

Od roku 2001 jsme zastupovali společnost PlymoVent, která rozšířila naše působení v oblasti odsávání výfukových splodin automobilů - STK, autodílny a kompletní vybavení hasičských stanic.

Základním motem firmy je spokojený zákazník. Proto Vám nabízíme kvalitní poradenské služby v oblasti TZB, dodávky profesionálních odsávacích a filtračních zařízení a technologií, rychlý záruční i pozáruční servis.

Naše technologie máme často instalovány v nepřetržitých provozech. Proto také zajišťujeme servis 24/7 na námi instalovaná zařízení, ale poskytujeme také servis i na ostatní zařízení, a to i formou uzavření servisní smlouvy.

Věříme, že na našich stránkách naleznete potřebné informace. Pokud potřebujete poradit, doporučit či sjednat schůzku, neváhejte nás kontaktovat telefonicky, mailem nebo kontaktním formulářem.

Za kolektiv firmy RAJCH, spol. s r. o.
Ing. Zdeněk Rajch
zakladatel firmy

29 let na trhu

Poskytováním komplexních služeb v oblasti řešení průmyslové vzduchotechniky se zabýváme od roku 1991.

Servis

Poskytujeme kvalitní záruční i pozáruční servis na dodávané zařízení. Možnost uzavření pozáruční servisní smlouvy.

Stovky realizací

Za 29 let jsme realizovali více než 500 projektů. Vybrané projekty najdete v referencích. Možnost prohlídky konkrétních řešení.

Aplikace

Lokální - odsávací stoly; odsávací ramena; robotická pracoviště; digestoře; mobilní odsávání; pálení plasmou; řezání laserem
Prostorové - odsávací boxy; celoplošné odsávání - velkoplošné výústě; Push - Pull

Při procesu svařování kovových materiálů vzniká kouř s podílem prachových a mastných částic, které jsou zdraví škodlivé a znečišťují pracovní prostředí. Principem řešení odsávání je v maximální míře zbavit pracovní prostředí těchto nežádoucích prvků. Primárně lze odsávat jednotlivá pracoviště nebo odsávat celý pracovní prostor. Pro uvedené aplikace používáme vlastní patronové filtrační zařízení typ PFP s automatickou regenerací filtrační patrony.
Lokální - odsávací stoly; odsávací ramena; odsávání kotoučových a pásových brusek; CNC obrábění; injektorové a tlakové kabiny; tryskače a tryskací boxy
Prostorové - odsávací boxy s podlahovými nikami

Při procesu broušení a obrábění různých dochází ke vzniku prachových částic, které poletují v pracovním prostředí nebo ulpívají na pracovních nástrojích a podlaze. Tyto částice mají různou velikost a vlastnosti a ze své povahy jsou zdraví škodlivé a znečišťují pracovní prostředí. Principem řešení odsávání je v maximální míře zbavit pracovní prostředí těchto nežádoucích částic. Řešení odsávání je navrhováno dle způsobu broušení nebo obrábění a technických možností řešení odsávání. Primárně lze odsávat jednotlivá pracoviště pomocí odsávacích ramen, stolů nebo jinak upravených nasávacích hrdel nebo odsávat celý pracovní prostor, kde dochází k celoplošné výměně vzdušniny. Pro uvedené aplikace používáme vlastní patronové filtrační zařízení typ PFP s automatickou regenerací filtrační patrony.
Lokální - CNC obrábění uzavřené; obrábění na otevřených strojích (soustruhy, vrtačky aj.)
Prostorové - centrální filtrační systémy

Při procesech obrábění, vrtání, soustružení je produkováno velké množství nebezpečných látek, které pocházejí z použitých kapalin. Tyto kapaliny produkují mlhu, která se ve formě malých kapiček pohybuje ve vzduchu a tím se stává nebezpečná především pro obsluhu těchto zařízení, může docházet k jejímu vdechnutí. Následně také ulpívá na okolním povrchu. Pro uvedené aplikace používáme odsávací a filtrační zařízení MISTWIZARD (MW-2) a MISTELIMINATOR (ME) holandské firmy Plymovent. Jedná se o firmu s dlouholetou tradicí, zkušenostmi a působností po celém světě.
V průmyslové výrobě při kombinaci výrobních podmínek, použitých materiálů a procesů, může dojít ke vzniku potenciálně nebezpečného tzv. Ex prostředí. Pro uvedené prostředí máme v našem portfoliu hadicové filtrační zařízení FK Ex.
Nejúčinnější metodou, jak zachytit výfukové plyny vozidel, je jejich zachycení přímo na zdroji. Odvedení výfukových zplodin zajišťuje bezpečnější a příjemnější pracovní prostředí. Nabízíme řešení jak pro jednotlivá pracoviště, jako jsou STK, opravny a servisy vozidel, tak i kompletní vybavení HZS (hasičských záchranných stanic).
- Patronové filtrační jednotky PFP
- Hadicové filtrační jednotky FK

Neustálý vývoj technologií, materiálů a procesů vede také k vývoji filtrační techniky, zejména vývoj filtračních materiálů. Ty umožňují instalovat filtrační zařízení do specifických podmínek např. odolnost vůči agresivnímu prostředí, abraze, vlhkost, lepivost, gumový prach, soli, míchání směsí s velkým vývinem prachu aj. Dle typu aplikace lze použít patronové filtrační jednotky PFP s odpovídající úpravou filtrační patrony nebo hadicové filtrační jednotky typu FK. Filtrační zařízení FK i PFP jsou modulární konstrukce, která umožňuje konfiguraci velikosti filtru v závislosti na požadavcích na odsávané množství vzduchu, druhu odsávaného materiálu a provozních podmínek.

Novinky

ODSÁVANÝ BROUSÍCÍ A SVAŘOVACÍ STŮL

ODSÁVANÝ BROUSÍCÍ A SVAŘOVACÍ STŮL

Odsávaný svařovací a brousící stůl je o základním rozměru 950 x 950 mm, s kapacitou odsávání 1 500 ? 2000 m3/h. Stůl lze doplnit patronovým filtračním zařízením PFP 1-40/K-TM. Kapacitu stolu lze rozšířit přidáním dalšího základního modulu.

Pokračování...
KOOPERACE SVAŘOVÁNÍ A ZÁMEČNICKÉ PRÁCE

KOOPERACE SVAŘOVÁNÍ A ZÁMEČNICKÉ PRÁCE

Zakoupení samostatného objektu a přestěhování firmy v roce 2017 do těchto prostor nám umožnilo rozšířit poskytování dalších služeb, zejména v oblasti svařování a zámečnické práce.
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na tel: +420 606 313 602.

Pokračování...