obchod@rajch.cz +420 606 313 602

Odsávací ramena

Filtrační zařízení lze vybavit profi odsávacími rameny dle typu aplikace a ekonomických možností. Ramena jsou v různém provedení - plastová, kovová, hadicová. Všechna zajišťují maximální flexibilitu na pracovišti, pracovní rádius 360o. Uložení ramen je na kuličkových ložiscích, což zajišťuje rychlé a jednoduché pozicování, přitom díky třecím ložiskům zůstává odsávací klobouk vždy v zadané pozici. Odsávací hubice je opatřena mřížkou a regulační ručně ovládanou klapkou, je ergonomicky přizpůsobena pro snadnou obsluhu a lze ji polohovat ve všech směrech až 110o. Základní potrubí je ocelové nebo plastové, klouby jsou propojeny pružnou hadicí. Odsávací ramena jsou určena pro montáž na zeď, strop nebo ocelovou konstrukci haly, ale i na pracovní stoly a mobilní odsávací zařízení. Dodávají se v délkách od 1m do 4m s kapacitou odsávání od 250 m3/h do 2 200 m3/h.

Vhodný typ ramene vám rádi navrhneme na základě poptávky.

Odsávací stoly

Modulární odsávací stůl RAJCH

Odsávací stůl odsávanou plochou o rozměru 1x1m nebo 1x2m, vhodný pro odsávání prachu při broušení. K odsávacímu stolu lze instalovat patronovou filtrační jednotku PFP 1-40/K-TM nebo PFP 1-80-/K-TM.

Kompaktní stůl DRAFT MAX

DraftMax je pracovním stolem s integrovaným odsáváním. Odsává dýmy a prach od svařovánía broušení celou plochou pracovní desky a znečištěný vzduch filtruje. Může být umístěn kdekoliv v pracovním prostředí i uvnitř svařovacího boxu.

Stůl se vyrábí ve třech varianatách.

  • DraftMaxEco je odsávací stůl s integrovaným lapačem jisker, ale bez vnitřních filtrů. Tento stůl může být připojen k produktové řadě ventilátorů, stacionárních filtrů a ovládacích prvků od firmy Plymovent.
  • DraftMax Basic je odsávací stůl s integrovanými filtry o celkové filtrační ploše 52 m². Velká filtrační plocha zaručuje vysoký výkon, dlouhou životnost filtrů a nízké provozní náklady na filtrační systém.
  • DraftMax Ultra pracuje na stejném principu, jako model Advance. Rozdíl je ale v tom, že čistící mechanismus je aktivován automaticky vždy, když tlaková ztráta na filtru dosáhne určité hodnoty. Kromě toho je trvale sledováno, zda je k dispozici potřebné množství stlačeného vzduchu. Systém čištění filtrů je automaticky aktivován i při vypnutém ventilátoru (offline čištění).

Ventilátory

Pro filtrační zařízení firmy Rajch jsou používány radiální vysokotlaké ventilátory. Ventilátory jsou poháněny elektromotory SIEMENS a to na přímo nebo přes pružnou spojku. Ventilátory nemají regulaci výkonu, řešeno použitím frekvenčního měniče. Ventilátory lze kotvit přímo na betonový základ nebo pružně přes izolátory. Při teplotě dopravované vzdušiny nad +70°C se používají ventilátory na spojku, při teplotě nad +100°C se ložiska chladí chladícím kotoučem nasazeným na hřídel mezi spirální skříň a ložisko. Ventilátory se vyrábí v normálním provedení, velikost 630 navíc v provedení pancéřovaném (tj. zesílené oběžné kolo a spirální skříň zesílena vyměnitelnou vložkou).

Vzduchotechnické potrubí a propojení

Dodáváme vzduchotechnické spiro potrubí sk. I, (II.) , materiál pozink, hladké na příruby nebo ocelové svařované a to včetně tvarovek, pružných propojení, regulačních klapek, odsávacích mřížek, velkoplošných výústí, ostatních distribučních elementů, digestoří a těsnícího a spojovacího materiálu.

Systém hašení

Filtrační zařízení může být na základě požadavku vybaveno systémem hašení. Jednotka je opatřena čidly a na základě informací získaných z těchto čidel dochází k uzavření klapky na výstupu vzduchu z filtru, trojcestný ventil a vyhlašuje předpoplach na optickou a akustickou signalizaci. Přes GSM posílá SMS o stavu zařízení (předpoplach, poplach, hašení, porucha). Okamžitě po uzavření klapky a trojcestného ventilu se otevírá ventil HS FIRESTOP s hasivem. Během několika sekund dochází k likvidaci požáru.

Filtrační patrony

Filtrační patrona je filtrační médium, s jehož pomocí dochází k odloučení škodlivých látek. V základním provedení jsou filtrační patrony z materiálu PES. Materiál filtrační patrony je dále upravován dle požadavku zákazníka na nebo specifikace odsávaného materiálu a jeho vlastností. Ochrana filtračního média vůči kyselinám, toxickým látkám, rozpouštědlům je zajištěna především použitým materiálem a speciální úpravou filtrační textilie (např. PTFE nástřik, antistatická úprava). Používání filtračního média v odpovídající kvalitě a předepsaném materiálu je předpokladem pro správnou funkci filtračního zařízení.

Konkrétní typ patrony na poptávku.

Filtrační hadice

Filtrační hadice je filtrační médium, kterým je vybaveno filtrační zařízení. Vyrábí se z nejrůznějších materiálů s možností povrchové úpravy pro použití v širokém spektru průmyslových odvětví: energetika-teplárny, tepelné elektrárny, spalovny odpadů, cementárny a vápenky, výroba železa a oceli, výroba stavebních hmot, sklářský průmysl, chemický průmysl, výroba barev, výroba hliníku a ostatních barevných kovů, dřevařský průmysl atd.

Konkrétní typ hadice na poptávku.