obchod@rajch.cz +420 606 313 602

PHV

Přenosná vysoko-podtlaková odsávací a filtrační jednotka na prach a dýmy. Odsává dýmy ze svařování a brusný prach přímo u zdroje jejich vzniku. PHV je možno použít kdekoliv, i v místech, která nejsou (nebo jen velmi těžce) dostupná běžnými odsávacími rameny nebo mobilními jednotkami. Může být připevněna na stěně nebo používána jako mobilní jednotka na kolečkách. Doporučeno proPro lehké aplikace s občasným svařováním v opravnách a svářecích školách.

MFD

Mobilní odsávací jednotka dýmů ze svařování s jednorázovým filtrem MFD. Suché dýmy ze svařování a brusný prach odsává přímo u zdroje. Tato mobilní jednotka obsahuje mechanický filtrační systém DuraFilter a může být osazena buď plastovým odsávacím ramenem typu Flex nebo UltraFlex, případně flexibilní hadicí, filtrační plocha: 50 m2, vysoká účinnost filtru, nízká hlučnost, Doporučeno prolehké aplikace s občasným svařováním v opravnách a svářecích školách.

MFS

Mobilní odsávací jednotka škodlivin ze svařování se samočisticím filtrem. Suché dýmy ze svařování odsává přímo u zdroje. Tato mobilní jednotka obsahuje samočisticí filtr a může být osazena buď plastovým odsávacím ramenem typu Flex nebo UltraFlex, případně flexibilní hadicí. Systém čištění filtru RoboClean?, který pracuje se stlačeným vzduchem a je standardně vybaven externím připojením. Aby mohla být jednotka používána kdekoliv, je MFS také dostupná ve verzi s vestavěným kompresorem. Doporučeno pro všechny druhy svářecích aplikací (intenzivní svařování).

MFE

Mobilní odsávací jednotka svařovacích dýmů s elektrostatickým filtremspeciálně vyvinutá k odsávání svařovacích dýmů pocházejících ze zaolejovaných materiálů. Tato mobilní jednotka obsahuje hliníkové filtrační buňky, které se snadno čistí. Může být osazena jak plastovými odsávacími rameny typu Flex nebo UltraFlex, tak i flexibilní hadicí. Doporučeno pro svařování zaolejovaných materiálů.

MOBILE GO

MobileGo je kompaktní a výkonná jednotka pro odsávání a filtraci svařovacích dýmů. Je navržena jako nejzákladnější model pro příležitostné svařování a aplikace, u nichž nevzniká přílišné množství dýmů. MobileGo jednotky jsou vybaveny jednorázovými filtry a jsou certifikovány na třídu W3. Lze je tedy použít na dýmy pocházející ze svařování jak klasické, tak nerezové oceli. MobileGo je nejzákladnější odsávací jednotkou. Plocha jejího filtru je 15m2. Dodávána je s hadicovým odsávacím ramenem EcomonyArm. Jedná se o finančně úspornou variantu základního odsávání a filtrace zplodin ze svařování.

MobileGo je doporučeno pro občasné svařování, při spotřebě cca. 1 cívky pevného drátu nebo 7,5 kg svařovacích elektrod za měsíc.

MobileGoPlus

Jednotka MobileGoPlus je vybavena kovovým odsávacím ramenem KUA. MobileGoPlus patří mezi základní odsavače škodlivin ze svařování. Plocha filtru je 26m2. Účinná ochrana proti expozici svařovacímu kouři2 stupně filtrace pro delší životnost filtrů, W3 klasifikace, ISO 15012-1, doporučeno pro svařování klasické i nerezové oceli, TIG svařování, autoservisy, zemědělský sektor, svařovací školy.

MobileGoPlus je doporučeno pro svařování, při orientační spotřebě 2 cívek pevného drátu nebo 15 kg elektrod za měsíc.

MOBILEPRO

Samočistící mobilní odsávací a filtrační jednotka pro profesionální svářeče, určena k lokálnímu odstranění svářecích dýmů v omezených prostorech či na místech, kde není možné využít fixních odsávacích systémů. Tato mobilní jednotka má ergonomickou rukojeť a kolečka, usnadňující její pohyb. Pro bezproblémovou manipulaci jsou 2 z nich otočná. Jednotka MobilePro je vhodná pro širokou škálu svářecích aplikací, jako jsou MIG, MAG, TIG, GMAW, FCAW či svařování obalenou elektrodou. Mobilní jednotku MobilePro je potřeba vybavit odsávacím ramenem v požadované délce: hadicové odsávací rameno PlymoventEconomyArm nebo kovové odsávací rameno Plymovent KUA. MobilePro obsahuje integrovaný ventilátor, umístěný ve zvukově izolovaném boxu SilentFlow. Jednotka je vybavena zesilovačem pulzů Ram-Air?, který výrazně zvyšuje účinnost systému čištění filtru pomocí stlačeného vzduchu.